Dzierżawa serwera / SPLA

Wraz ze zmieniającymi się potrzebami rynku, przygotowaliśmy atrakcyjny pakiet usług, dzięki któremu nasi Klienci mogą obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. To idealne rozwiązanie dla firm, które może objąć: oprogramowanie Microsoft, dzierżawę serwera oraz wykonywanie kopii zapasowych danych.

Zalety SPLA (Services Provider License Agreement) i dzierżawy serwera

Płacisz jedynie za licencje Microsoft, które są wykorzystywane w danym miesiącu. Nie ponosisz także wysokich kosztów zakupu sprzętu – serwera, oprogramowania serwerowego i urządzeń do archiwizacji.

Brak kosztów zakupu i aktualizacji oprogramowania Microsoft, daje możliwość zaczęcia pracy „od zaraz”, bez dużych nakładów finansowych na zakup oprogramowania. To rozwiązanie to także gwarancja aktualności wersji oprogramowania Microsoft. Masz prawo do najnowszych wersji oprogramowania, przez cały okres trwania umowy.

To rozwiązanie daje Ci także gwarancję ciągłości pracy oraz dostępności do danych – w każdym miejscu i czasie. Dzięki SLA (Service Level Agreement, czyli umowa o gwarantowanym poziomie usługi) w ciągu całego roku serwer może być niedostępny jedynie przez 26 godzin – daje to dostępność na poziomie 99,7%.

Rozwiązanie, które Ci oferujemy, to także bezpieczeństwo danych. W ramach umowy zabezpieczamy Twoje dane minimum 2 razy dziennie (rano i wieczorem) i utrzymujemy kopię do 7 dni wstecz. Dzierżawa serwera, to również stała opieka administratora, którą gwarantujemy naszym Klientom.

 

Czym jest licencja SPLA?

Licencjonowanie w modelu SPLA, polega na ponoszeniu opłat tylko za faktycznie wykorzystywane licencje oprogramowania Microsoft, w comiesięcznych cyklach.

Oprogramowanie w ramach licencjonowania SPLA

  • Windows Server – licencja na serwerowy system operacyjny;
  • Windows Terminal RDP (remote Service Access) – licencje dostępu do zdalnego pulpitu dla użytkowników;
  • MS Office – cały pakiet;
  • MS SQL Serwer i User CAL (opcjonalnie) – licencje dostępowe do serwera MS SQL.

Jaki jest koszt licencji SPLA?

Aby uzyskać informacje dotyczące cennika, skontaktuj się z naszym działem handlowym.

 

Warunkiem skorzystania z oferty na zakup licencji SPLA, jest podpisanie umowy na świadczenie usługi. Serwer, na którym zainstalowane jest oprogramowanie w licencji SPLA jest własnością MAP solutions Sp. z o.o.

Na czym polega dzierżawa serwera?

W ramach dzierżawionego serwera, możliwa jest instalacja i użytkowanie oprogramowania: Systemu Symfonia i Symfonia ERP, system Comarch, aplikacje Microsoft oraz innych programów wykorzystywanych w Twojej firmie.

Dzierżawiony serwer może być zlokalizowany w siedzibie MAP solutions. Masz wtedy dostęp do dedykowanego serwera wirtualnego, a my zapewniamy:

  • instalację Windows Server,
  • konfigurację domeny,
  • instalację terminali,
  • założenie i konfigurację kont użytkowników.

Oferujemy także możliwość administrowania serwerem, który zlokalizowany jest poza siedzibą MAP solutions.

Prace administracyjne mogą być rozliczane na podstawie podpisanej umowy na administrowanie lub na podstawie cennika usług administracyjnych.

 

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty! 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Podaj numer telefonu i adres email, skontaktujemy się!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.